Nativee

NATIVEE

údržba

profesionální a individuální
biofiltr pro váš bazén

BioWaterPool FlowBlow je první profesionální distribuční systém pro vertikální průtokové filtry, které kombinují dokonalou distribuci při různém průtoku s funkcí proplachování stlačeným vzduchem v potrubním systém

Princip fungování
systému FLOWBLOW?

Biologie a usazeniny se hromadí ve filtru – logicky, každý filtr se musí někdy vyčistit. Částečné usazování biologie a usazenin ve filtru je normální, pokud ale dojde k silnému usazení, které brání hladkému průtoku vody přes filtr, je zapotřebí filtr vyčistit jinak nebude dokonale fungovat.

Pokud  vlastníte filtr u kterého není možnost čištění, filtrační materiál bude muset být po nějaké době vyměněn – což byl u historických modelů biofiltrací problém, který byl často opomíjen. Při vývoji systému FlowBlow byl kladen zvláštní důraz na to, aby potřebné čištění bylo možné provést s co nejmenší námahou.

Když mluvíme o resetování biologie filtru, neznamená to, že se má odstranit 100 % usazenin – po vyčištění musí být zaručen rovnoměrný průtok celým materiálem filtru na delší období. Zbytky biologie zůstávající ve filtru jsou zároveň inokulací, optimálním semenem pro rychlou rekonstrukci biologie filtru po vyčištění.

Proplachování vzduchem také způsobuje homogenizaci a rovnoměrné rozložení jednotek množení různých organismů tvořících biofilm. Méně zatěžované filtry lze často optimalizovat pouze během sezóny homogenizací biomasy a to pomocí proplachování vzduchem. Alespoň část nahromaděné biologie a sedimentů musí být alespoň dvakrát ročně sklizena a odsáta. Obecně lze za optimální považovat úspěšnost čištění okolo 80%. Metody čištění pomocí oxidačních činidel (peroxid vodíku, chloru atd.), které se do filtru přidávají za účelem úplného vyčištění, nejsou vyžadovány ani doporučovány, protože se tím zpomaluje růstová fáze ve filtru. 

Pokud potřebujete poradit nebo si chcete objednat čištění vašeho systému, zavolejte k nám do firmy +420 605 061 656 a my vám velice rádi poradíme nebo pošleme technika, který se o váš systém postará.

Kdy vyčistit filtr?

– systém je nutné vyčistit ihned po nové instalaci systému FlowBlow, ještě před uvedením celého systému do provozu

– na jaře před uvedením celého systému do provozu po zimní přestávce – volitelně lze i na podzim, kdy teplota vody trvale klesne pod 18°C

– v případě náhlého zakalení vody nebo zvýšeného usazování biofilmu v koupací části biobazénu

– při poruše čerpadla (když nebyl žádný průtok přes filtr déle než dva dny)

Podívejte se na další systémy

NATIVEE BIOPOOLS